Freedom House România angajează agent vânzare publicitate online și presă scrisă

de | 26/10/2016 | Național

Responsabilități:

  • Identificarea potențialilor clienți de publicitate pentru produsele media online și cele tipărite
  • Analizarea și prospectarea continuă a pieței de publicitate
  • Creează, menține și dezvoltă relațiile cu clienții din portofoliu
  • Oferă consultanță de specialitate pentru agenții și clienți în alegerea celor mai potrivite modalități de promovare
  • Este responsabil pentru realizarea targetului de vânzări stabilit
  • Propune și execută proiecte speciale pentru clienții din portofoliu

Beneficii:

  • un mediu de lucru activ, motivant, cu oportunități de creștere profesională
  • beneficii financiare și non-financiare motivante

Cerinte:

  • experiență de minim 1 an în vânzări de publicitate, în special în mediul online și presă scrisă
  • experiență anterioară în colaborarea cu agențiile de media și clienții direcți
  • inițiativă în indetificarea posibilităților de dezvoltare a portofoliului de clienți
  • cunoașterea industriei media, în special cea de presă tiparită și online
  • abilități de negociere, organizare, orientare pe rezultate
  • abilități de comunicare în română și engleză (nivel conversațional)
  • abilități de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)

Descrierea companiei:
FREEDOM HOUSE ROMÂNIA este o organizatie non-profit, nepartinică, ce promoveaza libertatea, democrația și drepturile omului. Freedom House România are o experienţă de peste 11 ani în gestionarea proiectelor cu finanţare externă şi internă,. Principalele domenii acoperite de proiectele Freedom House România sunt:
a. profesionalizarea presei şi specializarea jurnaliştilor;
b. apărarea drepturilor omului şi promovarea acţiunilor cu caracter social;
c. consolidarea statului de drept şi îmbunătăţirea calităţii actului de justiţie.
REVISTA 22, editată de Grupul pentru Dialog Social, este una dintre puținele publicații independente românești care apare  neîntrerupt, de peste 26 de ani. Are o apariție săptămânală propunând publicului cititor analize și eseuri politice, anchete sociale, interviuri cu personalități implicate în evenimentele majore ale vieții publice și culturale și deopotrivă analize economice sau cronici culturale.
Va rugam sa trimiteti un CV si o scrisoare de intentie la adresa de email augustina.petcu@freedomhouse.ro, telefon : 021-2532838 pana la data de 11 noiembrie 2016

Articol scris de Teo Baciu

Jurnalist din 2007, cu experiență în presa locală și națională, bursieră în 2014 a programului "Bursele Europene pentru Jurnaliști în Dialog", coautor al portalului național justitiecurata.ro, premiată de Reprezentanța Comisiei Europene în România în cadrul concursului "Reporter și blogger european".

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.