Handbal: CSM Roman pierde surprinzător acasă, în fața Măgura Cisnădie

de | 28/10/2017 | Local, Sport

Meciul dintre CSM Roman și CS Măgura Cisnădie a fost unul dezamăgitor pentru fanii echipei romașcane, Cisnădie reușind să se impună, surprinzător dar binemeritat, la o diferență minimă de scor.

Începutul meciului a aparținut romașcancelor care au marcat primele două goluri. Imediat, Măgura Cisnădie a egalat și timp de 18 minute nici o echipă nu a reușit să se distanțeze convingător. Finalul de repriză a aparținut oaspeților care au reușit să se pună trei goluri în față: 16-19. Repriza a doua a decurs în același sens, cu o notă de speranță în minutul 44 al meciului când romașcancele au egalat, lucru care le-a dat alt suflu pe final de meci, dar zadarnic. În ciuda faptului că ultimele trei goluri le-au aparținut, scorul final a fost 32-33.

După achizițiile pe care le-au făcut ne așteptam la un meci greu cu Cisnădie. Astăzi am primit foarte multe goluri, am rotit toți trei portarii în cele 60 de minute dar randamentul lor a fost unul scăzut, iar asta împreună cu faptul că nu am fructificat ocaziile din pozițiile unul la unu a dus la înfrângere. Trebuie să ne adunăm pentru ca miercuri avem meci în fața rapid și trebuie să recuperăm punctele pierdute.