Fotbal: CSM Roman dă un recital de goluri pe Stadionul Moldova

de | 10/03/2018 | Local, Sport

Vineri, 9 martie, pe un teren îmbibat cu apă, CSM Roman a dat un recital de goluri în fața Metalosport Galați, ultima clasată în Seria 1 a Ligii a III-a. Meciul a fost atât de categoric dominat de romașcani încât, la un moment dat, unul din oficialii gălățeni l-a rugat pe Gabriel Țapu, antrenorul CSM Roman, să mai “exerseze” și apărarea nu numai atacul.

CSM Roman a avut nu mai puțin de 12 ocazii de marca, în afara celor 11 finalizate. Jucătorii CSM s-au întrecut în execuții tehnice, cum a fost un lob spectaculos și tehnic executat de Popa, căpitanul echipei, peste portarul advers, execuție care a generat un ropot de aplauze în tribună în ciuda faptului că a nimerit bara de sus.

Evoluția scorului

• 7′ – Popa marchează din penalty;
  • 12’ – Brăescu pasează la întâlnire, înscrie Juncănaru singur cu portarul;
  • 37’ – Crăciun faultat în careu, Popa înscrie din penalty;
  • 39’ – Crăciun pasează la întâlnire, Popa înscrie din opt metri;
  • 55’ – Grigore marchează cu un șut în colțul lung din lovitura de corner executată de Netbai;
  • 67’ – Marian Marin marchează cu capul după un corner executat de Netbai;
  • 75’ – Antim se demarcă și înscrie singur cu portarul;
  • 80’ – Scânteie înscrie cu un șut de la 16 metri;
  • 82’ – Antim, șut din opt metri;
  • 84’ – Scânteie se demarcă, driblează portarul și înscrie;
  • 86’ – juniorul Alin Mocanu înscrie de la șase metri din centrarea lui Crăciun.

Scor final CSM Roman – Metalosport Galați: 11-0. În clasamentul provizoriu CSM Roman a urcat pe locul 1 în clasament.