Site icon inRoman.ro

Handbal Cupa EHF: CSM Roman obține ușor și a doua victorie

handbal cupa EHF CSM Roman HZRK Grude meciul 2 9471 Oana Alina Chitacu

După primul meci în care CSM a înregistrat o victorie cu un scor categoric, 40-15, la începutul meciului retur HZRK Grude s-a arătat și mai intimidată, după 11 minute de joc tabela de marcaj arătând un descurajant scor 11-0 pentru CSM. În minutul 12 a venit primul gol pentru HZRK, gol aplaudat de tribune în dorința de a le încuraja pe tinerele jucătoare. Pe final de prima repriză au prins mai mult curaj reușind să mai marcheze încă cinci goluri, scor la pauză 24-6. Repriza a doua a mers în aceeași direcție, scor final 42-19.

La conferința de presă de după meci, Zlata Zubac, antrenoarea echipe din Bosnia-Herțegovina a spus că au venit în România fără prea mari așteptări, știind că CSM Roman e o echipă puternică și au privit totul ca pe o experiență prin care tinerele ei jucătoare trebuie să treacă.

Lotul CSM Roman:

Lotul HZRK Grude:

Următorul meci al CSM Roman se va desfășura în deplasare la CSM București, miercuri 13 septembrie.