Site icon inRoman.ro

Handbal: CSM Roman debutează cu înfrângere în deplasare

handbal Gloria Bistrita CSM Roman 25 27

Primul meci de handbal al CSM Roman în Liga Florilor s-a desfășurat duminică, 2 septembrie, la Bistrița, împotriva echipei locale CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud.

Meciu a fost unul echilibrat doar în primele 10 minute (6-6) după care gazdele și-au luat ușor avans, scor la pauză 18-14. La începutul reprizei a doua CSM Roman părea să vrea mai mult, după trei minute reducând avansul Gloriei la doar două goluri (18-16). Pe fondul mai multor ratări ale gazdelor, diferența de două goluri s-a menținut până s-au terminat primele 10 minute ale reprizei (20-18), din păcate, până cu șase minute înainte de finalul reprizei, reușesc să marcheze numai trei goluri, în timp ce gazdele marchează 11 (29-21). Finalul de meci aparține echipei din Roman care marchează patru goluri consecutiv, trei dintre ele prin căpitanul Carmen Stoleru, în timp ce gazdele marchează doar unul, scor final 30-25.

Lot CSM Roman: Simion A. (9 goluri), Stoleru (7), Todor (3), Ivan (2), Polocoșer (1), Cîrjan (1), Chitacu, Mîrcă Olariu, Gheorghe, Tymoshenkova, Agrigoroaie, Corban, Manea, Khavronina, Ureniuc, Simino G.