Site icon inRoman.ro

Handbal: CSM Roman pierde în fața HC Zalău

handbal CSM Roman HC Zalau 8786

În ciuda unui început de meci bun, echipa de handbal CSM Roman pierde categoric meciul în deplasare în fața handbalistelor de la HC Zalău, scor final 25-18.

Primele 12 minute ale meciului au fost de-a dreptul irosite de handbalistele echipei gazdă, ratând șapte aruncări, inclusiv una de la șapte metri, și reușind să marcheze o singură dată. La poarta cealaltă romașcancele marcaseră de trei ori. Din păcate asta a fost toată perioada de joc în care CSM Roman a fost  la conducere, în minutul 14 gazdele egalează și  nu mai lasă jocul din mână până la finalul reprizei. Scor la pauză 10:8. În repriza a doua CSM nu a reușit nici un moment să se apropie la mai puțin de două goluri de gazde.

Statistică CSM Roman

Nr Jucător Goluri Aruncări Goluri 7m Aruncări 7m Cartonașe galbene Eliminări 2 min