Handbal: CSM Roman pierde în fața HC Zalău

de | 01/02/2018 | Local, Sport

În ciuda unui început de meci bun, echipa de handbal CSM Roman pierde categoric meciul în deplasare în fața handbalistelor de la HC Zalău, scor final 25-18.

Primele 12 minute ale meciului au fost de-a dreptul irosite de handbalistele echipei gazdă, ratând șapte aruncări, inclusiv una de la șapte metri, și reușind să marcheze o singură dată. La poarta cealaltă romașcancele marcaseră de trei ori. Din păcate asta a fost toată perioada de joc în care CSM Roman a fost  la conducere, în minutul 14 gazdele egalează și  nu mai lasă jocul din mână până la finalul reprizei. Scor la pauză 10:8. În repriza a doua CSM nu a reușit nici un moment să se apropie la mai puțin de două goluri de gazde.