Site icon inRoman.ro

Fotbal: CSM Roman începe noul campionat cu o înfrângere

fotbal CSM Roman Bucovina Radauti

Echipa de fotbal din Liga a III-a a CSM Roman a început noul camionat cu un meci greu, în deplasare la Bucovina Rădăuți, meci pe care la pierdut cu scorul de 0-1, gol marcat în minutul șase de Coroamă.

Și CSM Ceahlăul Piatra Neamț începe campionatul cu stângul, pierzând pe trenul propriu cu 0-1 în fața Metalul Buzău, gol marcat de lungoci în minutul 43.

Alte rezultate ale etapei:

Partida AFC Botoşani II-Foresta Suceava a fost amânată.

CSM Roman urma să întâlnească Gauss Bacău în următoarea etapa, numai că echipa din Bacău a decis să se retragă din capionat, Federația Română de Fotbal aprobând vineri cererea și înlocuind-o cu echipa a doua a AFC Botoșani. Astfel, pe 31 august CSM Roman va întâlni pe teren propriu AFC Botoșani 2, meciul ce ar fi trebuit să se desfășoare în etapa întâi între AFC Botoșani 2 și Foresta Suceava urmează să se desfășoare la o dată ulterioară.