Site icon inRoman.ro

Handbal: CSM Roman pierde la Galați după ce a condus la pauză

CSM Roman handbal 2154

Orașul Galați a fost gazdă pentru sportul pe echipe al clubului CSM Roman, găzduind atât meciul echipei de fotbal de liga a III-a, cât și meciul de Liga I al echipei de handbal. Meciul CSM Galați – CSM Roman s-a disputat duminică, 28 octombrie, și a acontat pentru etapa a șaptea a Ligii Florilor.

Meciul a început prost pentru echipa din Roman, cu patru aruncări ratate, două dintre ele de la șapte metri.  În aceste condții, echipa gazdă se distanțează la trei goluri în minutul nouă (4-1), dar romașcancele revin și egalează zece minute mai târziu (6-6). Pe finalul primei reprize CSM Roman preia conducerea și încheie prima repriză în avantaj cu două goluri (10-12).

CSM Roman a reușit să conducă jumătate din cea de-a doua repriză, gălățencele egalând în minutul 45 (16-16) și preluând conducerea în minutul 47 (18-17). Scorul s-a păstrat strâns până la final, din păcate pentru CSM Roman scorul final a înclinat în favoarea gazdelor: 22-20.