Handbal: CSM Roman pierde la Galați după ce a condus la pauză

de | 29/10/2018 | Local, Sport

Orașul Galați a fost gazdă pentru sportul pe echipe al clubului CSM Roman, găzduind atât meciul echipei de fotbal de liga a III-a, cât și meciul de Liga I al echipei de handbal. Meciul CSM Galați – CSM Roman s-a disputat duminică, 28 octombrie, și a acontat pentru etapa a șaptea a Ligii Florilor.

Meciul a început prost pentru echipa din Roman, cu patru aruncări ratate, două dintre ele de la șapte metri.  În aceste condții, echipa gazdă se distanțează la trei goluri în minutul nouă (4-1), dar romașcancele revin și egalează zece minute mai târziu (6-6). Pe finalul primei reprize CSM Roman preia conducerea și încheie prima repriză în avantaj cu două goluri (10-12).

CSM Roman a reușit să conducă jumătate din cea de-a doua repriză, gălățencele egalând în minutul 45 (16-16) și preluând conducerea în minutul 47 (18-17). Scorul s-a păstrat strâns până la final, din păcate pentru CSM Roman scorul final a înclinat în favoarea gazdelor: 22-20.

Lot CSM Roman

NrJucătorGolArunc.Gol 7mArunc. 7mCart. galbenElim. 2′
7Simion A.240144:07
9Chitacu O.0000
12Mîrcă Olariu A.0000
15Gheorghe A.0000
16Tymoshenkova V.0000
17Stoleru C.0300
18Agrigoroaie R.330006:23
20Corban D.0000
21Manea E.4600
27Todor E.463322:38
28Khavronina Y.580107:4716:03
33:34
55:13
29Cîrjan R.0000
47Ureniuc R.0000
55Simion G.0000
92Ivan I.1300
99Polocoșer A.140008:24

Clasament

Pos.EchipaJucVEPGMGPPts
1SCM Râmnicu Vâlcea770018514521
2CSM București760119214118
3ASC Corona 2010 Brașov751118115816
4CS Măgura Cisnădie742116717014
5CS Minaur Baia Mare741218017513
6SCM Craiova740318616512
7CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud740316816212
8HC Zalău732218517511
9SCM Gloria Buzău731315115910
10CSM Slatina72141511647
11CSM Galați72141441697
12HC Dunărea Brăila70161531911
13CSU Cluj-Napoca70071702010
14CSM Roman70071511890

Articol scris de Gabriel Baciu

Fost realizator de programe, coordonator muzical și creator de reclame la Radio Nord-Est și Radio Terra; fost realizator de programe la CNS Roman; antreprenor în advertising și publicitate din 2003; membru fondator al săptămânalului Opinia Romașcană; consultant pentru comunicare, advertising și publicitate; grafician și dezvoltator site-uri web.

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Ultimele articole

se incarca

Cele mai citite articole

se incarca