Fotbal: CSM Roman pierde cu ghinion în deplasare

de | 10/09/2018 | Local, Sport

CSM Roman a disputat sâmbătă, 8 septembrie, un meci în deplasare împotriva ACS Şomuz Fălticeni, echipă nou promovată în Liga A III-a. Meciul s-a încheiat cu înfrângerea echipei din Roman, unicul gol al partidei venind în minutul 90 în urma unui penalty.

Și cealaltă echipă din județ a avut un weekend nefericit, CSM Ceahlăul Piatra Neamț fiind învinsă acasă de ACS Suporter Club Oţelul Galaţi cu scorul de 1-0.

Meciurile etapei

CSM Paşcani0 – 0CSM Râmnicu Sărat
AFC Botoşani 20 – 1ACS KSE Târgu Secuiesc
ASMS ACS Sănătatea Darabani2 – 0CS Ştiinţa Miroslava
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ0 – 1ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
SCM Gloria Buzău2 – 0CS Sporting Lieşti
CSM Bucovina Rădăuţi2 – 1AFC Metalul Buzău
ACS Şomuz Fălticeni1 – 0CSM Roman
CSM Focşani 20071 – 0ACS Foresta Suceava

Clasament

LocEchipaMVEÎGolPct
1.ACS Suporter Club Oţelul Galaţi33009-09
2.SCM Gloria Buzău33008-29
3.CSM Focşani 200732103-17
4.ACS KSE Târgu Secuiesc32016-36
5.CS Ştiinţa Miroslava32013-26
6.CSM Bucovina Rădăuţi32013-46
7.CS Sporting Lieşti31026-53
8.ACS Foresta Suceava21011-13
9.CSM Roman31022-33
10.ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ31022-33
11.ACS Şomuz Fălticeni31021-23
12.AFC Metalul Buzău31022-53
13.ASMS ACS Sănătatea Darabani31023-123
14.CSM Râmnicu Sărat30211-22
15.CSM Paşcani30120-31
16.AFC Botoşani 220021-30

Articol scris de Gabriel Baciu

Fost realizator de programe, coordonator muzical și creator de reclame la Radio Nord-Est și Radio Terra; fost realizator de programe la CNS Roman; antreprenor în advertising și publicitate din 2003; membru fondator al săptămânalului Opinia Romașcană; consultant pentru comunicare, advertising și publicitate; grafician și dezvoltator site-uri web.

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Ultimele articole

se incarca

Cele mai citite articole

se incarca