Fotbal: CSM Roman câștigă categoric în deplasare

de | 29/10/2017 | Local, Sport

Sâmbătă, 28 octombrie, pe o vreme ce a ținut spectatorii departe de stadion, CSM Roman a jucat în deplasare la AFC Odorheiu Secuiesc, o echipă mai bună decât o arată locul în clasament și care poate oferi surprize. Numai că echipa din Roman a venit pregătită și, după un meci pe care l-a controlat aproape integral, a învins gazdele cu 3-0.

Principalele faze ale meciului:

• minutul 20, primul gol a fost dat din lovitură de la 11 metri, de Marian Marin, după un fault în careu la Mădălin Popa;
  • minutul 53, cea mai mare ocazie a gazdelor, portarul Angel Băiceanu a dat tot ce se poate și a scos mingea într-o fază în care era singur in fața atacului gazdelor;
  • minutul 59, al doilea gol a venit tot din lovitură de la 11 metri după un henț în careu la un șut al lui Mădălin Popa, marcator fiind tot Mădălin
  • minutul 77, ultimul gol este marcat cu capul de Cosmin Țapu după o centrare de pe partea dreaptă a lui Andrei Florean.

„Am avut un adversar bunișor, au bătut Focșaniul, au bătut Valea Mărului, dar terenul a fost bun și am putut pasa mult, am intrat bine în joc, am continuat în forma bună pe care o avem, am presat, am alergat, am făcut tot ce se poate pentru a câștiga. Și am câștigat.”