Handbal: CSM Roman pierde acasă în fața codașei clasamentului

de | 14/01/2018 | Local, Sport

Ceea ce părea de necrezut s-a întâmplat: CSM Slatina, ultimul loc în clasament cu nouă înfrângeri și două egaluri, a învins CSM Roman acasă. Toți suporterii echipei romașcane așteptau o revigorare a echipei romașcane odată cu noul an, dar cu o înfrângere acasă la HCM Râmnicu Vâlcea și cu alta acasă, suporterii mai au de așteptat.

Primele semne de îngrijorare au apărut din primele minute ale meciului, prima jumătate a primei reprize a aparținut oaspeților care nu s-au desprins prea tare pe tabelă dar au condus în permanență. La scorul de 5-7 CSM Roman pare să-și revină și întoarce jocul, în minutul 22 conducând cu un avans de trei goluri (10-7) și terminând prima repriză la un avans de două (13-11).

Începutul reprizei a doua părea să aparțină echipei gazdă, dar doar primele cinci minute. Din păcate meciul are 60 de minute. CSM Slatina marchează patru goluri consecutiv, preia conducerea și n-o mai lasă din mână până la final. Scor final: 27-30.