Gala Excelenței în Educație: 433 de elevi și profesori premiați

de | 16/05/2018 | Educație, Local

Sute de elevi și cadre didactice de la școlile din oraș, dar și de la cluburile sportive au fost premiați miercuri, 16 mai, în cadrul evenimentului anual Gala Excelenței în Educație. 

Lista celor care au primit recunoașterea activității lor și de la Primăria Roman a fost lungă, înmânarea diplomelor și a premiilor durând aproximativ două ore. Fiecare persoană nominalizaă a primit diploma de la primarul Lucian Micu. 

Vă felicit pentru rezultate și îi felicit și pe părinții voștri pentru că vă sprijină. Vreau să vă asigur că Primăria municipiului Roman este un partener de încredere al învățământului, în continuare ne dorim investiții în infrastructura educațională a municipiului. Vrem să depunem mai multe proiecte și să atragem fonduri europene, fie pentru reabilitarea și modernizarea unor unități de învățământ, fie pentru construcția unor unități noi. Suntem convinși că că o comunitate care are cetățeni educați nu estedecât o comunitate care prosperă și se dezvoltă.

Lucian Micu, primarul municipiului Roman

Pentru câteva minute a fost prezent în sală și deputatul Laurențiu Leoreanu. Acesta i-a felicitat pe cei prezenți, după care s-a retras pentru alte acvități. 

Am vrut să fiu și eu prezent la deschiderea Galei Excelenței în Educație. Se demontrează încă o dată că Primăria municipiului Roman păstrează filonul activităților care aduc un plus pentru comunitatea noastră. Azi e rândul dumneavoastră să fiți felicitați pentru rezultatele deosebite obținute în această echipă elev – profesor, o echipă care atunci când pune suflet, minte, temeinicie, reușește să obțină rezultate frumoase. Așadar, felicitări și mult succes în continuare. Chiar dacă premiile ce vin azi nu au cum să compenseze alte lucruri, aduc, în schimb, o recunoaștere a activității dumneavoastră. Ne-am bucura dacă tot mai multe instituții să acorde importanță învățământului ca prioritate națională, așa cum o declarăm toți, dar numai unii din tre noi o facem.

Laurențiu Leoreanu, deputat 

În cadrul evenimentului de miercuri a fost premiați 266 elevi (cărora li s-au acordat premii în cuantum de 28.880 lei), și 167 profesori și antrenori (care au primit premii în cuantum de 25.050 lei).

Elevi premiați

  • Acrețoaiei Andrei Riccardo – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Agachi Ștefan – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Ailincăi Dumitrel – Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”
  • Andrei Ștefania Vasilica – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Anghel Nicoleta Andra – Clubul Atletic Roman
  • Antăl Alin – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Antici Sergiu – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Anton Andrei Adelin – Liceul Teologic Romano – Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”
  • Apetrei Alexandru – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Apostol Daria – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Apostol Elena Mălina – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Apreutesei Petru – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Arabu Teodora – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Artenie Narcis – Andrei – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Asmarandei Ioan Alexandru – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Augurencei Tudor Paul – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Baciu Mădălina Ioana – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Balan Adelin – Box Club Municipal Roman
  • Balan David Marius – Liceul Teologic Romano – Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”
  • Balcan Diana Elena – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Băcăoanu Andrei Răzvan – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Băcăoanu Camelia – Loredana – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Bălău Andrei – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Băltoi Teodor Ioan – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Bârgăoanu Iarin Cristian – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Beicean Marius – Florin – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Bejenaru Rita – Clubul Atletic Roman
  • Blaj Denisa Daniela – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Bontaș Rebeca Elena – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Borcilă Vlad – Vasile – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Bordei – Laiu Ecaterina – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Botezatu Nicoleta – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Brașovanu Andrei Constantin – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Bulai Petru Ionuț – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Bulai Victor – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Burcă Carmen Alexandra – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Burcă Sabina – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Butelcă Radu Andrei – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Butnaru Petruța – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Buţiurcă Mihnea – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Cajban Bianca – Elena – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Calfa Otilia Vasilica – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Canschi Livia Alexandra – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Canschi Marian Cristian – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Căuș Vlăduț – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Chelariu Vlăduț – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Chiriac George – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Cimpoer Cătălina – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Cimpoeș Dragoș – Gabriel – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Cimpoieșu Samuel – Box Club Municipal Roman
  • Ciobanu Daniel – Liceul Teologic Romano – Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”
  • Ciobanu Teodora – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Ciocan Daniel Gabriel – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Ciocan Karina Maria – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Ciotu Sebastian Constantin – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Ciulin Beatrice Alice – Liceul Teologic Romano – Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”
  • Ciur Alina – Mihaela – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Cocuți Alexandru – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Cojocariu Romeo – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Constantin Ana Ruxandra – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Constantin Teodor Raul – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Corban Alexandra – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Coroiu Violeta Elena – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Cozma Elisa Ioana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Cozma Radu Mihai – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Crăciun Constantin Bogdan – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Crăciun Ioan Flaviu – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Crețu Sebastian – Ilie – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Cristea Iulian Alexandru – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Croitoru Denisa Gabriela – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Dănilă Roxana – Clubul Atletic Roman
  • Dănuţ Mircea Alexandru – Liceul Teologic Romano – Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”
  • Diac Ana Maria – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Diac Flavian – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Diaconu Alexandra – Clubul Atletic Roman
  • Diaconu Rareș Ioan – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Dicu Gabriel – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Dior Maria Alexandra – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Dîscă Maria Petronela – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Donici Eliza Elena – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Dorcu Veronica – Clubul Atletic Roman
  • Driu Ryanna – Gabriela – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Dulea Ana Maria – Clubul Atletic Roman
  • Dumea Roxana – Clubul Atletic Roman
  • Echipa de baschet băieți – Licee – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Echipa de baseball U15 – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de baseball U19 – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de fotbal – gimnaziu băieți Jr. C – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de fotbal – gimnaziu băieți Jr. IV – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de fotbal – gimnaziu fete Jr. II – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de fotbal băieți Jr. A – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de fotbal băieți licee, juniori – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de fotbal fete – gimnaziu – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”
  • Echipa de fotbal fete – gimnaziu Jr. III – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de fotbal fete – Liceu – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Echipa de hadbal băieți – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Echipa de handbal băieți – gimnaziu – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Echipa de handbal băieți – gimnaziu Jr. Iv – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de handbal fete – gimnaziu – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Echipa de handbal fete – gimnaziu Jr. Iv – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de handbal fete – Liceu Jr. I – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de handbal fete – Liceu Jr. II – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de handbal fete – Liceu Jr. III – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de handbal – gimnaziu băieți Jr. I – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de handbal – gimnaziu băieți Jr. III – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de oină băieți – gimnaziu – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Echipa de oină băieți licee – I – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de oină băieți licee – II – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Echipa de oină fete – gimnaziu – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Echipa de șah – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Echipa de șah – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”
  • Echipa de tenis de masă – gimnaziu – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”
  • Echipa de tetratlon – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Echipa de tetratlon fete – gimnaziu – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”
  • Echipa de volei băieți – gimnaziu – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Echipa de volei băieți – gimnaziu – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Echipa de volei fete – gimnaziu – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Echipa de volei fete – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Enache Ștefan – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Ene Ana Maria – Clubul Atletic Roman
  • Enea Rareș George – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Farcaș Alexandru – Clubul Atletic Roman
  • Farcaș Roxana – Clubul Atletic Roman
  • Fălceanu Codruța – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Fărcășel Georgiana Alecsia – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Fechită Emanuel – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Fechită Raisa Renata – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Fînariu Marius Andrei – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Fîrțescu Alexandra – Clubul Atletic Roman
  • Florea Dragoș – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Foia Ioana Iarina – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Geosanu Orlando – Box Club Municipal Roman
  • Gherghel Andrei Alexandru – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Gherghel Georgian Monel – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Ghindea Elena Alesia – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Ghiuzan Eduard Cosmin – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Ghiuzan Emanuel Iosif – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Ghiuzan Mihai – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Ghiuzan Narcis Domenic – Liceul Teologic Romano – Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”
  • Ghiuzan Roxana Otilia – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Giurgică Lucia – Clubul Atletic Roman
  • GotcuCezara Andreea – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Grăjdeanu Mihail – Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”
  • Grigoraș Andreea – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Grigoraș Victor – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Hazi Cătălin Iulian – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Herciu Bianca Ionela – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Herciu Richard – Box Club Municipal Roman
  • Hociung Daniela – Clubul Atletic Roman
  • Humă Răzvan Vasile – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Husaru Medeea – Maria – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Hușanu Diana Maria – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Huțanu Maria Ruxandra – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Iancu Andrei Iulian – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Ignat Miruna Mihaela – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Ilinca Diana Roxana – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Ipate Daria – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Irimia Cristian Alexandru – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Iurașcu Patricia – Clubul Atletic Roman
  • Iuștiuc Andreea Iuliana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Lazăr Alexandru – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Lazăr Andrei – Ovidiu – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Lăpușnianu Daria Ioana -Clubul Sportiv Bao Roman
  • Leancă Ioana Ana Maria – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Leon Alexandra Maria – Clubul Atletic Roman
  • Levîrdă Ioana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Levîrdă Vasile Matei – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Macovei Sebastian – Ștefan – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Manolache Andrei – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Manolache Diana Elena – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Margaș Irina – Clubul Atletic Roman
  • Mărtinuț Francesco – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Mărtișcă Yasmina – Clubul Atletic Roman
  • Miculaiciuc Lenuța – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Mihăeș Denisa Rafaela – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Mihălceanu Ștefan – Alexandru – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Mihoc Narcisa Lorena – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Miron Ionela Simona – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Mitoc Ionela Gabriela – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Mîrț Paul Tiberiu – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Mocanu Luciana – Ștefania – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”
  • Mocănașu Alin Florin – Clubul Atletic Roman
  • Moisei Gabriel Valentin – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Munteanu Andreea Elena – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Murariu Denis Andrei – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Muzicantu Ana – Maria – Rebeca – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Nastasă Mihaela – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Năstasă Ioana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Năzare Ștefănel – Mădălin – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Neagu Iuliana – Georgiana – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Neagu Petronela – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Netedu Mihaela – Liceul Teologic Romano – Catolic „Sfântul Francisc de Assisi”
  • Nica Andrei Alexandru – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Nicorici Dragoș – Ionuț – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Nistor Alexandra – Dumitrița – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Nistor Șerban – Constantin – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Niță Adrian – Gabriel – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Okukura Andrew Hiroaki – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Olariu Elena Ionela – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Oprea Carina – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Pal Roberto Giulio – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Palaghia Rareș Marian – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Panaite Codrin – Andrei – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Pantilimon Luca George – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Pascal Daria Ioana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Pascariu Cosmin – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Pavăl Andreea Lăcrămioara – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Pătrăuceanu Teodora – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Pele – Verde Georgiana – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Perie Eduard – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Petrachi Mihaela Viorica – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Petrişor Diana – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Petrişor Laura Cristiana – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Petrișor Narcis – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Pintilie Ioana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Pitiruț Emilian – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Pîntea Corina – Elena – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Podaru Georgiana – Clubul Atletic Roman
  • Poeată Ștefan Valentin – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Poiană Oana Andreea – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Polenciuc Rareş – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Popa Gabriel Alexandru – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Popescu Radu Mircea – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Popușoi Andreea – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Prăjescu Marian Petre – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Prichici Georgiana Iuliana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Pricop Andrei – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Prisecaru Maria – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Pușcașu Andreea Diana – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Pușcașu Otilia Maria – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Radu Alexandra Theodora – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Răchiteanu Amalia Petronela – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Rățoi Liviu – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Romaniuc Albert Iulian – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Roșu Daniel Marian – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Roșu Denisa Maria – Clubul Atletic Roman
  • Roșu Nicoleta Petronela – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Roşu Ştefan Cătălin – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Rusu Alexandru Florin – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Rusu Magdalena Alexandra – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Severin Matei Octavian – Clubul Atletic Roman
  • Simon Denisa – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Stafi Florina Theona – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Stanciu Ștefan – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Stanciu Victor Nicolae – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Stejar Elisa – Nicoleta – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Stogrin Diana Teodora – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Suciu Petrea Cristinel – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Șoiman Elena Georgiana – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Șoroagă Bianca – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Tăbăcaru Matei – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Teodorescu Andreea Raluca – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Tiba Romeo Alin – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Toma Ilinca – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Toma Ioana Codrina – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Trufaș Constantin Rareș – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Țuțu Narcis Valentin – Clubul Atletic Roman
  • Ursariu Iulia Marilena – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Vieru Andreea – Georgiana – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Vieru Ramona – Elena – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Vieru Ştefan – Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”
  • Vrînceanu Ema Medeea – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Vultur Răzvan – Box Club Municipal Roman
  • Zăbavă Ștefan – Colegiul Naţional „Roman Vodă”

Profesori premiați

  • Adăscăliţei Maricica – Marinela – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Agache Mona – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Agafiței Gabriela – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Aioanei Gabriela – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Albert Ovidiu – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Alexandru Mirela – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Alexandru Paul – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Andrei Alina – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Aniței Liliana – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Antoniu Adriana Elena – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Artene Cătălin – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Artene Dumitru – Clubul Atletic Roman
  • Barbu Doina – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Băltoi Mihaela – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Bîtîcă Luminiţa – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Bolea Adrian – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Bordeianu Genoveva – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Bucliş Ludmila – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Budeanu Liviu – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Budoșcă Cristinel – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Buhai Ilenuța – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Burlacu Crenguţa Mihaela – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Burlacu Ion – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Burlacu Viorica – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Butelcă Doru – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Butnaru Mintenica – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Cărpuşor Crina – Gabriela – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Chereji Monica – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Ciobanu Constantin – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Ciobanu Mihaela – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Ciocan Claudia – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Ciocoiu Ionuț – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Cîrcu Nadia – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Cocuț Otilia – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Condurat Geanina – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Constantin Gabriel – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Constantinescu Mirela – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Corugă Iulian – Clubul Atletic Roman
  • Costache Lăcrămioara – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Cozma Elena – Doina – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Cozma Mariana – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Cristea Elisabeta – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Cristea Mihai – Clubul Sportiv BAO Roman
  • Cucoș Lucică – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Cucoș Lucian – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Curpăn Adina – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Curpăn Daniel – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Damian Diana – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Danțiș Marian – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”
  • Danțiș Otilia – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Dănilă Gheorghe – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Deaconu Iolanda – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Diaconu Dorina – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Dociu Jan – Box Club Municipal Roman
  • Doltu Ana Maria – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Dornescu Paula – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Drimbe Monica – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Duca Cezar – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Floroiu Emilian – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Gagniuc Georgeta – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Galavan Crina – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Gavril Paraschiva – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Gavril Petru Florin – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Gheorghiță Cristina – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Ghercă Magda – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Ghiga Mihaela – Adina – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Grădinaru Carmen – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Grăjdeanu Cristina – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”
  • Grigoraș Simona – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Hîrțuliu Vasilica – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Hriban Florin – Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”
  • Hurjui Mirela – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Husaru Nechita Petronela – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Iederan Carmen – Clubul Atletic Roman
  • Iliescu Lămîița – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Ioniță Vasile – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”
  • Iordache Elena – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Irimia Ana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Irimia Gheorghe – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Isciuc Ioan – Clubul Atletic Roman
  • Ivanciu Elena – Alexandra – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Juravle Cristina – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Lazăr Vasilica – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Lazăr Viorel – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Lăpușneanu Beatrice Oana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Leancă Paula – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Lemnaru Minodora – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Leoreanu Anca Loredana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Levărdă Lucian – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Lozincă Maria – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Lungu Ioan – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Lungu Tereza – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Lupușoru Constantin – Dan – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Macovei Traian – Clubul Atletic Roman
  • Manea Sorin – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Mărdărescu Theodor – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Merfea Romeo – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Mihalache Codruț – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Mihalachi Ionela – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Mihoc Ciprian – Liceul Teologic Romano – Catolic „Sfântul Francisc De Assisi”
  • Mitrea Cătălin – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”
  • Mîrza Cristea Oana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Moisă Elena – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Moise Ciprian – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Moldovanu Florin – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Munteanu Nicoleta – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Nacu Anda – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Nacu Ionuț – Nicolaie – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Nechifor Maria – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Netedu Eva – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Niţă Maricica – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Nohai Andrei – Clubul Atletic Roman
  • Obreja Mihaela – Clubul Atletic Roman
  • Onel Alexandru – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Ostafe Aurora – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Ostafe Constantin – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Otcuparu Radu – Box Club Municipal Roman
  • Paloșanu Ioan – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Pandelea Luminița – Colegiul Tehnic „Danubiana”
  • Patraș Florin – Clubul Atletic Roman
  • Pătrăuceanu Irina – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Petrovici Adriana – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Pitirici Loredana – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Pîntea Sorin – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Pîslaru Mihaela – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Ploscă Elisabeta – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Ploșniță Lăcrămioara – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Poenaru Alexandra – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Popa Ioan – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Ciobanu Vasile Bogdan – Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”
  • Cozma Eduard Vasile – Liceul Teologic „Episcop Melchisedec”
  • Prisacaru Roxana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Rădulescu Zenovia – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Răucescu Monica – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Romano Gabriela Elena – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Romano Maria – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Rusu Maria – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Rusu Mihaela Dana – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Sandu Laura – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Sava Cristinica Viorica – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Severin Irinel – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Sofronie Mariana – Liceul Teologic Romano – Catolic „Sfântul Francisc De Assisi”
  • Stan Mihaela – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Stoia Mioara – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Stolnean Mărioara- Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Stolnicu Simona – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Suman Daniela Gabriela – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Şerban Marcel – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Șugaru Claudia Cerasela – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Tanovici Andreea Irina – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Tanovici Mihaela – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Tăbuci Eugenia – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Tălmăcel Adelin – Colegiul Tehnic „Miron Costin”
  • Tărâță Cristina – Mihaela – Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”
  • Tudor Nicoleta – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Tudorică Mihai – Colegiul Tehnic „Petru Poni”
  • Tutu Mihai – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Țocu Marius – Liceul cu Program Sportiv Roman
  • Ungureanu Marelena – Liceul Tehnologic „Vasile Sav”
  • Ursărescu Marian – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Vacaru Sergiu – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  • Vătămănelu Ionela – Liceul Teologic Romano – Catolic „Sfântul Francisc De Assisi”
  • Voinea Lia – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Zamă Vasile Iulian – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”
  • Zăpodeanu Diana – Colegiul Naţional „Roman Vodă”
  • Zilberman Fredina – Şcoala de Artă „Sergiu Celibidache”

 

Articol scris de Teo Baciu

Jurnalist din 2007, cu experiență în presa locală și națională, bursieră în 2014 a programului "Bursele Europene pentru Jurnaliști în Dialog", coautor al portalului național justitiecurata.ro, premiată de Reprezentanța Comisiei Europene în România în cadrul concursului "Reporter și blogger european".

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Ultimele articole

se incarca

Cele mai citite articole

se incarca