Cei mai buni elevi și profesori din Roman, premiați. Lista completă

de | 18/05/2016 | Frontpage

Aproape 300 de elevi premiați la faze naționale și județene ale olimpiadelor și la concursuri naționale au fost răsplătiți de administrația locală, în cadrul Galei Excelenței în Educație. Pe lângă cei 263 de elevi au fost recompensați și 176 de profesori care i-au pregătit pe olimpici. Premiile totale oferite au fost în valoare de 53.000 de lei.

Iată lista elevilor de excelență din acest an:

  • Acatrinei Andrei – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Aftenii Marin – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Agu Ermina – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Amariei Virgil – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Ana Melania – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Andrieș Luiza – Clubul Atletic Roman
  • Anghel Andra – Clubul Atletic Roman
  • Antal Ana Maria – Liceul Cu Program Sportiv
  • Antal Roxana – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Antoche Sorina Mihaela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Arabu Teodora – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Bancu Diandra Mihaela – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Bandur Mihai Alexandru – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Barcan Alexandra – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Băcăoanu Andrei Răzvan – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Băcăoanu Emanuela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Băisan Delia Maria – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Bălău Andrei Alexandru – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Bălteanu Alexandra – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Băltoi Teodor Ioan – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Bârgăoanu Iarin Cristian – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Blaj Valentin Sorin – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Blanariu Ana Maria – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Blănaru Bogdan Sebastian – Liceul Teologic “Ep. Melchisedec”
  • Bogleș Bianca – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Bogleș Narcis – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Bolog Denisa – Clubul Atletic Roman
  • Borcilă Vlad-Vasile – Liceul Cu Program Sportiv
  • Borda Teodor – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Bordea Iustin Tiberiu – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Botezatu Nicoleta – Liceul Cu Program Sportiv
  • Budulai Camelia – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Budulai Marcelin – Lic. Teologic Romano – Catolic “Sf. Francisc De Assisi”
  • Bursuc Tudor Gheorghe – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Butelcă Ionuț Marius – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Buţiurcă Mihnea – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Buzău Paula Roxana – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Buzdugan Sergiu – Box Club Municipal Roman
  • Buzdugan Ştefan Ciprian – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Caia Magdalena – Clubul Atletic Roman
  • Caia Ramona – Clubul Atletic Roman
  • Cajban Elena-Bianca – Liceul Cu Program Sportiv
  • Calfa Otilia Vasilica – Clubul Atletic Roman
  • Canschi Beatrice-Andreea – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Canschi Marian Cristian – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Căuș Vlăduț Gabriel – Liceul Cu Program Sportiv
  • Cârlig Cosmin Ioan – Clubul Atletic Roman
  • Chelariu Alin Constantin – Liceul Cu Program Sportiv
  • Chelariu Anca Dumitrana – Liceul Cu Program Sportiv
  • Chelariu Silviu – Liceul Teologic “Ep. Melchisedec”
  • Chinez Ionuţ – Cosmin – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Chiriac George – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Chiriluţă Tudor – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Cimpoeș Dragoș-Gabriel – Liceul Cu Program Sportiv
  • Cimpoieșu Silvia – Clubul Atletic Roman
  • Ciobanu Daniel – Lic. Teologic Romano – Catolic “Sf. Francisc De Assisi”
  • Ciobanu Gheorghe – Liceul Cu Program Sportiv
  • Ciobanu Teodora – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Ciotu Sebastian – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Ciucheş Mihaela Alexandra – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ciuraru David – Clubul Atletic Roman
  • Cocuți Monica – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Cojocaru Gabriel Lucian – Lic. Teologic Romano – Catolic “Sf. Francisc De Assisi”
  • Cojocaru Tudor – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Colectivul Revistei Școlare “Infozone 5” Grigorii Ana Maria – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Corban Amalia – Liceul Cu Program Sportiv
  • Corban Sergiu Ştefan – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Corul “Laudamus” – Reprezentant Lehonschi Iustin Meșeșmit – Liceul Teologic “Ep. Melchisedec”
  • Cozma Elena Laura – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Cozma Radu Mihai – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Crăciun Constantin Bogdan – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Crăciun Ioan Flaviu – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Creangă Alina Iulia – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Creţu Cristiana – Andreea – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Damean Andrei-Valentin – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Damian Andrei – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Damian Andrei Nicolae – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Dancă Andreea Mihaela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Danciu Nora Sânziana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Dascălu Ana Maria – Liceul Cu Program Sportiv
  • Dănilă Claudiu – Box Club Municipal Roman
  • Dănuţ Mircea Alexandru – Lic. Teologic Romano – Catolic “Sf. Francisc De Assisi”
  • Dăscăliţa Paula Ramona – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Diac Adrian Dorel – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Diaconu Alexandra – Clubul Atletic Roman
  • Divile Raluca Mădălina – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Doliș Ioan – Liceul Teologic “Ep. Melchisedec”
  • Donici Eliza – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Dorcu Veronica – Clubul Atletic Roman
  • Dumea Alice – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Dumea Bianca-Alina – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Dumea Octavian-Marian – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Dumitru Alexandru-Ionel – Liceul Cu Program Sportiv
  • Echipa 1 de baseball juniori I – cpt. Marian Lucian – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa 2 de baseball juniori I – cpt. Blaj Emanuel – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de baschet băieți – căpitan de echipă – Ghercă Robert Iosif – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Echipa de baseball copii – căpitan Farcaș Alexandru – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de baseball juniori II – căpitan Suditu George-Iulian – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de fete – fotbal gimnaziu – reprezentant Apopuțoaiei Mădălina-Ioana – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de fotbal băieți – Tânăru Robert-capitan echipa – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Echipa de fotbal băieți – reprezentant Mihăeș Marius Andrei – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de fotbal fete – cpt. Moraru Maria – Manuela – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Echipa de fotbal fete – junioare II – reprezentant Amăriutei Diana Iuliana – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de fotbal fete – junioare III – cpt. Pristavu Ștefana-Bianca – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de fotbal fete junioare I – liceu – cpt. Dumitru Alina-Elena – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de fotbal licee băieți – cpt. Chirilescu Vasile – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de Handbal – Fete, cl. V-VIII Căpitan Bîrsan Daria Elena – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Echipa de handbal băieti – reprezentant Radu Alexandru – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de handbal gimnaziu fete – reprezentant Roșu Cristina Ionela – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de handbal liceu fete – reprezentant Aholtoaie Mădălina – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de Oină – Băieți, cl. V-VIII Căpitan Pavel Vlăduț – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Echipa de oină gimnaziu – reprezentant Ungureanu Alexandru-Mihai – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de oină liceu 2015 – reprez. Roca Cosmin – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de oină liceu 2016 – reprez. Amariei Eduard – Liceul cu Program Sportiv
  • Echipa de tetratlon – reprezentant Cobuz Rareș – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Echipa de Volei – Băieți, cl. V-VIII Căpitan Munteanu Alexandru – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Echipa de Volei – Fete, cl. V-VIII Căpitan Cozma Elisa Ioana – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Echipa de volei – Mihoc Bianca-capitan echipa – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Echipa de volei băieți căpitan de echipă – Mîrza Constantin Bogdan – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Echipa de volei fete căpitan de echipă – Tizu Bianca – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Echipa Revistei “CNReVista” – Pricope Daria,Silistru Alexandru, Macovei Bogdan, Mihailovici Ana, Nagîţ Vlad, Rotaru Sabina – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Echipa Revistei Clipa D: Gârlovan Aneta Paraschiv Andrei – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Echipaj tenis de masă: Gușă Izabela Ana Maria, Fînariu Mariana, Mârț Alexandru, Baciu Daniel – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Enea Ana-Maria – Clubul Atletic Roman
  • Eva Andrada Rafaela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Farcaş Izabela Mihaela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Farcaș Wanda Șani – Clubul Atletic Roman
  • Fărcășel Emilian – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Filip Diana Ștefania – Clubul Atletic Roman
  • Fîrțescu Alexandra – Clubul Atletic Roman
  • Foia Iarina – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Frenț Alexandra Manuela – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Galiuc Alexandra – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Gârlovan Aura – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Geosanu Dumitrița – Clubul Atletic Roman
  • Gheorghe Paula Elena – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Gheorghian Daiana Gabriela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Gheorghiţă Carina – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Gherghel Georgian Monel – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Ghiţă Radu – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ghiuzan Mihai – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Ghiuzan Eduard Cosmin – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Ghiuzan Roxana Otilia – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Gorgos Gabriela – Clubul Atletic Roman
  • Grădinaru Alexandra –Gabriela – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Grigoraş Elena Roxana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Harabagiu Emil Gabriel – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Hîrja Larisa Teodora – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Hociung Daniela – Clubul Atletic Roman
  • Hociung Vlad Petru – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Hriscu Octavia – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Huşanu Diana Maria – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Iacob Andrei – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Iamandi Ana Maria – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ifrim Vasile Alexandru – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Ignat Miruna Mihaela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ilie Oana Andreea – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ilieș Adrian Daniel – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ioan Vladimir – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Iosif Eduard – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ipate Daria – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”-Scoala Gimnazială “Carol I”
  • Iurașcu Patricia – Clubul Atletic Roman
  • Lazăr Ovidiu-Andrei – Liceul Cu Program Sportiv
  • Leahu Maria Cristina – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Leancă Ioana Ana Maria – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Levîrdă Ioana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Levîrdă Matei – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Lozincă Alina-Mihaela – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Lucaci Beatrice – Liceul Cu Program Sportiv
  • Lupu Denisa Mihaela – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Macovei Bogdan – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Mandache Andreea Ioana – Școala Gimnazială Calistrat Hogaș
  • Manolache Andrei – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Manolache Diana Elena – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Margaș Irina – Clubul Atletic Roman
  • Mănescu Ștefan – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Mărtinaș Andreea-Geanina – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Mărtinaș Marius – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Mărtișcă Diana – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Mătăşel Mario Alessandro – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Mihăeș Fabian – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Minuț-Marin Denisa – Liceul Cu Program Sportiv
  • Miron Ionela Simona – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Mîrţ Andreea – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Mocănașu Bogdan – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Moisei Gabriel Valentin – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Moldovanu Luiza – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Moroianu Cristina – Liceul Cu Program Sportiv
  • Munteanu Bianca Maria – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Muraru Claudia Maria – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Musteață Marius – Liceul Cu Program Sportiv
  • Nanu Dan Junior – Clubul Atletic Roman
  • Nădejde Mihai Andrei – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Năstase Ioana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Năstase Liviu-Alexandru – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Negurici Ana Maria – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Nistor Gabriela – Clubul Atletic Roman
  • Nistor Șerban – Liceul Cu Program Sportiv
  • Okukura Andrew Hiroaki – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Olinici George – Liceul Cu Program Sportiv
  • Oprea Mădălin Paul – Clubul Atletic Roman
  • Pal Bianca – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Palaghia Rareș Marian – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Panainte Adrian Mihai – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Pascal Andreea Diana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Patache Marius Leonard – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Pavăl Andreea Lăcrămioara – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Pavlov Mircea – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Pătrașcu Claudiu – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Păuleț Olimpian Toma – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Pântea Corina-Elena – Liceul Cu Program Sportiv
  • Perie Eduard Ionel – Liceul Cu Program Sportiv
  • Pește Alexandru – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Petcu Elena Manuela – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Petrache Ioan – Marcel – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Petrișor Paula Geanina – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Petrişor Sabrina – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Petrişor Sorin Alexandru – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Petruț Rebeca – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Pintilie Ioana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Plai Ioana Diana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Poeată Ștefan Valentin – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Polenciuc Rareş – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Potoroacă Marian – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Prăjescu Marian Petre – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Prichici Maria Sânziana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Pricop Andrei – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Pricope Daria – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Prisecaru Maria – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Puşcaşu Egidiu Cosmin – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Răchiteanu Amalia Petronela – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Rădăuceanu Bogdan – Clubul Copiilor Roman
  • Rădăuceanu Grigore Ștefan – Clubul Sportiv Bao Roman/Clubul Copiilor Roman
  • Revista Orizonturi – Reprezentantul Consiliului De Redacţie Balint Paul Daniel – Lic. Teologic Romano – Catolic “Sf. Francisc De Assisi”
  • Rugină Mihaela Georgiana – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Rusu Alexandru Florin – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Rusu Narcisa Elvira – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Sandu Bianca – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Savu Ana Maria – Liceul Cu Program Sportiv
  • Sescu Carla Francesca – Liceul Cu Program Sportiv
  • Severin Matei Octavian – Clubul Atletic Roman
  • Smochină Dragoș – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Solomon Maria Magdalena – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Stafie Florina Teona – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Stamate Alexandra Mihaela – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Stan Ecaterina – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Stanciu Ștefan – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Şendrea Mădălina Aurelia – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Șoiman Elena Georgiana – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Tabacariu Matei – Liceul Cu Program Sportiv
  • Tănasă Liviu Constantin – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Timofte Petru – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Tonilă Ruxandra Daniela – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Trică Daniel – Liceul Teologic “Ep. Melchisedec”
  • Trifan Eduard Constantin – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Trufaş Constantin Rareş – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Tulbure Adrian – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Ţapu Mihai – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ungureanu Ioan-Alexandru – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Ursu Ștefan Ioan – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Vasiliu Adelina – Clubul Atletic Roman
  • Vieru Ştefan – Liceul Teologic “Ep. Melchisedec”
  • Vrînceanu Ema Medeea – Colegiul Național “Roman-Vodă”

Profesorii de excelență din acest an sunt următorii:

  • Ababei Gheorghe – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Adăscăliţei Marinela – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Agape Ana Maria – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Aioanei Gabriela – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Alexandru Paul – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Aniței  Liliana – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Antoniu Adriana – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Aramă Iosefina – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Aramă Lucian – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Arcana Marcel – Liceul Cu Program Sportiv
  • Artene Dumitru – Clubul Atletic Roman
  • Balint Sorin Iulian – Clubul Copiilor Roman
  • Barbu Doina – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Băetanu Ana Maria – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Băltoi Mihaela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Bejan Lucia Gema – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Bîtîcă Luminiţa – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Bolea Adrian – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Budeanu Liviu – Liceul Cu Program Sportiv
  • Budoșcă Cristinel – Liceul Cu Program Sportiv
  • Buhai Ilenuța – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Burlacu Crenguţa – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Burlacu Ion – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Butnaru Mintenica – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Buzău Cristina – Liceul Cu Program Sportiv
  • Cazacu Ramona Ionela – Școala Gimnazială Calistrat Hogaș Roman
  • Cărpuşor Crina – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Cercel Costel – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Chereji Monica – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ciobanu Constantin – Liceul Cu Program Sportiv
  • Ciobanu Mihaela – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Pr. Ciobanu Vasile Bogdan  – Liceul Teologic “Episcop Melchisedec”
  • Cîrcu Nadia – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Cobzaru Cristina – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Cocuţ Otilia – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Condurat Geanina – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Constantin Gabriel – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Corugă Iulian – Clubul Atletic Roman
  • Costache Lăcrămioara – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Cozma Doina  – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Cozma Mariana – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Cristea Elena  – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Cristea Mihai – Clubul Sportiv Bao
  • Cucoș Lucică – Liceul Cu Program Sportiv
  • Curpăn Daniel – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Damian Diana – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Danciu Sorina  – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Danțiș Marian – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Danțiș Otilia – Liceul Cu Program Sportiv
  • Dănilă Gheorghe – Liceul Cu Program Sportiv
  • Diaconu Dorina – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Dima Cristina – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Dociu Jan – Box Club Municipal Roman
  • Dogan Paula Odille – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Doltu Ana-Maria – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Dornescu Paula – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Drîmbe Monica – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Duca Vasilică Cezar – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Dudău Vasile – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Enescu Aurica – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Escu Anișoara – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Floroiu Emilian – Liceul Cu Program Sportiv
  • Galavan Crina – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Gavril Florin – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Gavril Paraschiva – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Geman Claudia – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Gheorghiţă Cristina                            – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Gheorghiu Maria – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Ghercă Magda – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Gîrbea Renata Camelia – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Gorgos Ionel – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Gozar  Gheorghe – Liceul Teologic “Episcop Melchisedec”
  • Grădinaru Carmen – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Grăjdeanu Florina Cristina – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Grecu Florentina – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Grigoraș Simona – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Grosu Monica – Liceul Teologic Romano – Catolic “Sf. Francisc De Assisi”
  • Hopulele Felicia – Liceul Teologic “Episcop Melchisedec”
  • Hriban Florin – Liceul Teologic “Episcop Melchisedec”
  • Hurjui Mirela – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Husaru Nechita Petronela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Iederan Carmen – Clubul Atletic Roman
  • Iliuță Liliana – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Iordache Elena – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Irimia Ana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Irimia Gheorghe – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Isciuc Ioan – Clubul Atletic Roman
  • Istrate Daniel – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Juravle Cristina – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Lariu Silviu – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Lazăr Vasilica – Liceul Cu Program Sportiv
  • Lăpușneanu Loredana – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Lăzărescu George – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Leancă Paula – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Lefter Magdalena – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Lemnaru Minadora – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Leoreanu Anca Loredana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Levărdă Lucian – Școala Gimnazială “Al. I. Cuza”
  • Lezeu Alexandru – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Lungu  Tereza – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Lupușoru Constantin – Liceul Cu Program Sportiv
  • Lupușoru Constantin-Dan – Liceul Cu Program Sportiv
  • Macovei Traian – Clubul Atletic Roman
  • Manea Sorin – Liceul Cu Program Sportiv
  • Manolache Marieta – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Marc Gabriel – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Măndăşescu Alexandra – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Mărdărescu Theodor – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Merfea Romeo – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Mihalache Codruț – Liceul Cu Program Sportiv
  • Mihalachi Ionela – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Mihoc Ciprian – Liceul Teologic Romano – Catolic “Sf. Francisc De Assisi”
  • Moisă Elena – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Moise Serafim – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Moldovanu Florin – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Moldoveanu Liliana – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Munteanu Nicoleta – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Nacu Anda – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Nacu Ionuț-Nicolaie – Liceul Cu Program Sportiv
  • Nechifor Maria – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Niță Maricica – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Obreja Mihaela – Clubul Atletic Roman
  • Onel Alexandru – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Ostafe Constantin – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Otcuparu Radu – Box Club Municipal Roman
  • Paloşanu Ioan – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Pandelea Luminița – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Pascaru Corneliu-Viorel – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Patraș Florin – Clubul Atletic Roman
  • Pătrăuceanu Irina – Liceul Cu Program Sportiv
  • Păun Cristina – Colegiul Tehnic “Danubiana”
  • Petrovici Adriana – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Pitirici Loredana – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Pîntea Sorin – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Pîslaru Mihaela – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Ploscă Elisabeta – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ploșniță Lăcrămioara – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Popa Ioan – Liceul Cu Program Sportiv
  • Prisacaru Roxana – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Prisada Mioara – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Radu Florin – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Rădulescu Zenovia – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Romano Gabriela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Rusu Mihaela Dana – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Rusu Maria – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Rusu Viorel – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Severin Irinel – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Simeria Tania – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Simion Daniela – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Sofronie Mariana – Liceul Teologic Romano – Catolic “Sf. Francisc De Assisi”
  • Spoială Gheorghe – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Stan Mihaela – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Stoia Mioara – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Stoica Anamaria Irina – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Stolnean Mărioara – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Stolnicu Simona – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Suman Daniela Gabriela – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Susanu Cristina – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Şerban Marcel – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Ştefaniu Eugenia – Liceul Tehnologic “Vasile Sav” – Școala Gim. “Carol I”
  • Știrbu Corneliu – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Tăbuci Eugenia – Liceul Cu Program Sportiv
  • Tălmăcel Adelin – Colegiul Tehnic “Miron Costin”
  • Tizu Costel – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Toderică Mihaela – Colegiul Tehnic “Petru Poni”
  • Trufaș Loredana – Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”
  • Tudor Nicoleta – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Turcu Nicolae – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Țocu Marius – Liceul Cu Program Sportiv
  • Ungureanu Marelena – Liceul Tehnologic “Vasile Sav”
  • Ursărescu Marian – Colegiul Național “Roman-Vodă”
  • Vacaru Sergiu – Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri”
  • Vieru Ștefan Florinel – Clubul Sportiv Bao Roman
  • Voinea Lia – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Zamă Vasile Iulian – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”
  • Zilberman Fredina – Şcoala De Artă “Sergiu Celibidache”

Articol scris de Teo Baciu

Jurnalist din 2007, cu experiență în presa locală și națională, bursieră în 2014 a programului "Bursele Europene pentru Jurnaliști în Dialog", coautor al portalului național justitiecurata.ro, premiată de Reprezentanța Comisiei Europene în România în cadrul concursului "Reporter și blogger european".

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Ultimele articole

se incarca

Cele mai citite articole

se incarca